3. Чикаго Булс печели драматично с тройка със сирената (ВИДЕО)

Чикаго Булс печели драматично с тройка със сирената (ВИДЕО)

Вижте резултатите от НБА

Чикаго Булс продължава победната си серия от началото на кампанията, след като този път надви Вашингтон Уизардс като гост със 120:119 в мач от редовния сезон в НБА. Както преди три дни срещу Индиана Пейсърс, така и сега победата за „биковете“ дойде по възможно най-драматичния начин – с тройка с финалната сирена на срещата.

В герой за Чикаго и този път се превърна Демар ДеРозан, който отправи победния изстрел в мача. В „Capital One Arena“ в американската столица домакините взеха аванс от 12 точки на полувремето (64:52). След почивката обаче тимът на Били Донован навакса пасива си и в последните секунди изоставаше със 117:119, преди ДеРозан да стреля точно от левия ъгъл, за да донесе победата на своя тим и да стъжни феновете на Вашингтон.

Американският национал завърши срещата с 28 точки, 9 борби и 5 асистенции за 35 минути на паркета. С голяма заслуга за победата бяха още Зак Лавин (35 точки, 5 борби и 3 асистенции) и Никола Вучевич, който реализира дабъл-дабъл (22 точки и 12 борби).

За Кепитълс Брадли Бийл и Кайл Кузма завършиха срещата с дабъл-дабъл. Бийл вкара 27 точки, към които добави 17 асистенции и 2 борби, докато Кузма остана с 29 точки, 12 борби и 3 асистенции, но те не бяха достатъчни да донесат 19-ата победа на Вашингтон, който има и 28 поражения дотук през сезона. Балансът на Чикаго е 24 победи и 10 загуби, като тимът е лидер в Източната конференция.