3. Чикаго и Бостън отново правят зрелище

Чикаго и Бостън отново правят зрелище

Шампионът Бостън Селтикс и Чикаго Булс направиха поредният си зрелищен мач от плейофите на НБА. Чикаго победи със 128:127 след невероятните три продължения и така равенството в серията отново се възстанови - 3:3. Двата отбора ще изиграят седми мач, в който ще определят кой ще продължи напред в плейофите. До момента двата състава са решили четири мача след продължения.

Срещата започна много твърдо, и още през първото полувреме се случи поредното спречкване между баскетболистите. Ражон Рондо отново показа чепатия си характер и може да получи и по-сурова санкция от асоциатията. Първото полувреме бе много силно и завърши при 59:57 след поредица обрати.

Най-впечатляващо бе представянето на ветерана Рей Алън, изявил се за пореден път като спасител на Бостън. 33-годишният Алън игра 59 минути и завърши с 51 точки, като 9 от тях бяха тройки. Рондо също се представи много силно и се отчете с 8 точки, 19 асистенции и 9 борби.

За Чикаго всеки един от баскетболистите имаше заслуга за победата. Джон Салмънс и Брад Милър спасиха отбора в края на редовното време и пратиха мача в продължения.  Джон Салмънс завърши мача с 35 точки.

Чикаго се измъкна на косъм в първото продължение, а тройка на Рей Алън прати мача в трето, за да добави още драма в серията. Последователно Бостън загуби Кендрик Пъркинс и Глен Дейвис за лични нарушения, а накрая и Пол Пиърс, който направи непростими грешки в заключителните секунди.

При 128:127 в полза на Чикаго, Хайнрих пропусна стрелба, топката бе овладяна от Бостън, и последва таймаут. Рондо получи след това, но опитът му за последен победен кош бе блокиран чисто от Дерик Роуз.

Дерик Роуз завърши с 28 точки, осем борби и седем асистенции, Брад Милър от пейката вкара 23 точки и овладя 10 борби, а Йоаким Ноа се отчете с 15 овладени топки и 9 точки За Бостън Глен Дейвис се включи силно с 23 точки, Пиърс реализира 22, а Пъркинс завърши с 12 точки и 13 борби. Нито един от резервните състезатели на Док Ривърс обаче не успя да направи нещо запомнящо се, което се оказа и един от решителните фактори за загубата.