3. Чикаго и Маями отсрамиха фаворитите в Националната баскетболна асоциация

Чикаго и Маями отсрамиха фаворитите в Националната баскетболна асоциация

Бостън с тъжна загуба

Чикаго и Маями отсрамиха фаворитите в Националната баскетболна асоциация, след като спечелиха днешните си мачове, докато Бостън и Лос Анджелис Лейкърс претърпяха поражения. Дерик Роуз вкара 22 точки за Чикаго при успеха с 99:90 над Орландо, въпреки че два пъти беше удрян здраво в стомаха при единоборства. Луол Денг добави 26 точки за Биковете, които си поделят 2-ото място в Източната конференция с Маями. За гостите от Орландо звездата им Дуайт Хауърд вкара рекордните за сезона 40 точки, но силите му успяха единствено да докарат мача до 93:90 в полза на домакините. След това Роуз с четири наказателни удара и Денг с нови две точки оформиха крайния резултат, информира БТА.

В друг интересен двубой между водещи отбори на Изток Атланта Хоукс се наложи над Ню Йорк със 111:102 у дома, като Джо Джонсън заби 34 точки за победителите. Те приветстваха в редиците си Марвин Уилямс, който се върна на терена за първи път от 29-и декември, когато се контузи. Уилямс обаче се забърка в скандал, след като в последните секунди на мача блъсна в гърба Шоун Уилямс от гостите и двата отбора се скупчиха под коша да се разправят.

Адам Студамайър вкара 27 точки за Никс, включително и кош 4:05 минути преди края на мача, когато съкрати пасива на Атлантасамо на пет точки- 97:102.Въпреки звездната си селекция Маями Хийт драматично измъкна победата над Детройт, след като Еди Хаус вкара два решаващи наказателни удара 6,5 секунди преди края на срещата. ЛеБрон Джеймс вкара 39 точки за Маями, като също така включи в личния си актив 9 асистенции и 8 борби. Без Крис Бош и Дуейн Уейд, втори реализатор в мача за Маями се оказа Еди Хаус с 15 точки.

Бен Гордън завърши с 21 точки за Детройт, които можеха и да излязат крайни победители, ако изстрелът на Остин Дайе с финалната сирена беше влязъл.

Бостън падна тежко при гостуването си на Финикс, като в крайна сметка Слънцата завършиха с успех 88:71. Те взеха инициативата от самото начало на срещата, а в края на първата четвърт водеха с 30:16 благодарение на тройка на Марчин Гортат в последната минута на частта. Въпреки усилията на Рей Алън и ПолПиърс, както и амбицията на треньора Док Ривърс да завърти състава, Бостън така и не успя да съкрати аванса на противника ина почивката нещата изглеждаха непроменени- 49:35 и отново 14 точки разлика.

6:12 минути след началото на последната четвърт гостите от Бостън направиха серия от 7:0 точки, но това беше единственото, с което можаха да се похвалят в срещата. В края на мача двата отбора не сдържаха нервите си и съдиите отстраниха треньора на
Бостън Док Ривърс, както и Кевин Гарнет. В крайна сметка Марчин Гортат завърши мача с 19 точки и 17 борби за Финикс, а Винс Картър със 17. Рик Неш приключи срещата с 13 точки и 10 борби, докато за гостите от Бостън Кемин Гарнет вкара 18, а Пол Пиърс- 14. Въпреки поражението Селтикс остава едноличен лидер в Източната конференция с 35 победи и 11 загуби.

Личен рекорд за сезона постигна руският център Андрей Кириленко, който вкара 27 точки при успеха на Юта Джаз над Минесота със 108:100. Освен това, победата е първа за отбора от Солт Лейк Сити от седем мача насам. Пол Милсъп вкара 30 точки за победителите, а личен рекорд постигна и Ърл Уотсън, който взе 13 борби. Кевин Лав от Минесота може да отбележи мача си като успешен заради 32-ия пореден дабъл-дабъл, вкарвайки 22 точки и 12 борби на сметката му.

Изненадваща загуба претърпяха шампионите от Лейкърс на собствен терен от последния в Тихоокеанската дивизия и предпоследен в цялата Западна конференция отбор на Сакраменто.

Кралете победиха със 100:95, въперки че Кобе Брайънт вкара 38 точки за Лейкърс. Лейкърс поведе с 33:30 до края на първата четвърт на мача, като дълго време играта вървеше кош за кош, но кош на Андрю Бинъм им осигури аванса от три точки. В следващите две части обаче всичко се обърна с главата надолу и преди началото на последния период от мача гостите имаха аванс от 14 точки. Защитата на Лейкърс обаче направи твърде много фаулове и това позволи на отбора на Сакраменто да узмъкне победата. ДаМаркъс Казънс завърши с 27 точки и 10 борби, а израелското крило Омри Каспи приключи мача с 20 точки.