3. Чикаго нанесе едва втора домакинска загуба на Сан Антонио през сезона

Чикаго нанесе едва втора домакинска загуба на Сан Антонио през сезона

Кобе Брайънт вкара 31 точки за Лейкърс със счупен нос

Кевин Дюрант от Оклахома вкара всички важни точки за успеха на отбора си при гостуването на Филаделфия в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация. Срещата противопостави два от лидерите в дивизиите, като гостите от
Оклахома победиха с 92:88. Така те имат 28 победи и 7 загуби и  остават начело в Северозападната дивизия, докато домакините са с 21/15 и водят в Атлантическата.

След завръщането си от Мача на звездите, обявеният там за  MVP Кевин Дюрант, беше трудно да бъде спрян и днес. Той завърши със 7 успешни изстрела от 18 опита, но вкара във всички най-важни моменти в мача, включително и наказателни удари в последните минути. Тъндър влезе в четвъртата част с дефицинт от 7 точки, но Дюрант реализира коша, с който резултатът беше изравнен. Иначе той завърши мача с 23 точки, а Ръсел Уестбрук с 22 и 13 борби. За Оклахома това е шести пореден успешен мач през сезона. За домакините пък Андре Игуадала и Джейрю Холидей пък реализираха по 18.

Орландо Меджик надви Вашингтон със 102:95 и остава 2-и в  Югоизточната дивизия с 23 победи и 13 загуби. Райън Андерсън отбеляза 23 точки и спечели 15 борби, като 11 от точките му бяха реализирани в последната част. Иначе седем от играчите на
домакините завършиха с двойни показатели срещата, а за гостите  Дуайт Хауърд вкара 14 точки и взе 12 борби, като по този начин ги спаси от по-тежко поражение. Отборът от американската столица остава един от двата най-слаби отбора в цялата лига и заема предпоследното място в Източната конференция.

Още два от лидерите в дивизиите си дадоха среща в кръга снощи, като Чикаго удари Сан Антонио като гост с 96:89. Биковете водят в неофициалното класиране на НБА с 29 победи и едва 8  поражения, а в дербито им със Спърс звездата Дерик Роуз завърши  с 29 точки. Роуз се сблъска на терена при спорна ситуация с  центъра на домакините Тони Паркър и излезе от игра, за да бъде прегледано коляното му за няколко минути. След това обаче той се върна на площадката и беше най-полезен за своите, които нанесоха едва втората домакинска загуба за сезона. Джоаким Ноа добави 10 точки и 13 борби за Чикаго, а Гари Нийл с 21 точки остана най-резултатен за Сан Антонио.

Шампионите от 2010-а година Лос Анджелис Лейкърс се доближиха до изненадващия лидер в Тихоокеанската дивизия, след като надвиха със 104:85 Минесота и записаха 21-а победа от началото на първенството. Коби Брайънт завърши с 31 точки, 7 борби и 8 асистенции, като той игра с маска на лицето заради счупване на носа. Той отказа да почива в днешния мач, въпреки инцидента с Дуейн Уейд по време на Мача на звездите.