3. Чикаго победи Орландо

Чикаго победи Орландо

Луол Денг отбеляза 15 от своите 23 точки през второто полувреме на мача между Чикаго и Орландо, с което помогна за победа на Булс с 99:93 в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Денг и Нейт Робинсън бяха в основата на серия от 15:2 точки в полза на Чикаго през второто полувреме, с което домакините преодоляха дефицит от пет пункта и поведоха с осем. През последната четвъртина Орландо стопи преднината на Чикаго, но Робинсън вкара два поредни коша за 74:70 и Булс съумяха да запазят разликата до самия край. Йоаким Ноа отбеляза 20 точки, спечели девет борби и блокира пет изстрела в полза на Чикаго, докато резервата Робинсън се отчете с 11 точки и шест асистенции за победата.

Ръсъл Уестбруук преодоля травма в рамото и отбеляза 19 точки за отбора на Оклахома Сити, който стигна до лесна победа със 108:77 срещу Торонто. Серж Ибака добави 19 точки в полза на Тъндър, а Кевин Дюран и Кевин Мартин завършиха мача с по 15.

Андре Игуодала вкара шест точки в последните три минути на мача между Денвър и Детройт, с което донесе победа на Нъгетс със 109:97. Той завърши мача със 17 точки, колкото беше преднината на Денвър в началото на последната четвъртина.