3. Чикаго размаза "магьосниците" с 30 точки

Чикаго размаза "магьосниците" с 30 точки

Вижте резултатите от мачовете в НБА

Отборът на Чикаго Булс записа поредна победа в Националната Баскетболна Асоциация, след като тази нощ се наложи при гостуването си на Орландо Меджик с 85:59. „Биковете” отново играха без звездата си Дерик Роуз, който пропусна четвърти пореден двубой заради контузия, но в негово отсъствие Карлос Буузър бе най-полезен за гостите с „дабъл-дабъл” – 24 точки и 13 борби, а Джон Лукас и Лиол Денг добавиха съответно по 20 и 14 точки.

За „Магьосниците” Дуайт Хауърд приключи с 18 точки и 12 борби, а Раян Андерсън записа 10 точки на сметката си.

Гостите от Чикаго отново показаха, че играят една от най-добрите защити в Лигата през този сезон, като позволиха на съперника си да отбележи само 35% от опитите си за стрелба и да допусне цели 18 грешки, което се оказа решаващо за крайния изход от мача.

След този успех наставникът на Булс Том Тибодо стана треньорът, който успява най-бързо да запише 100 победи в кариерата си, като освен това, младият специалист има само 30 поражения, откакто застана начело на „Биковете”.

„Имахме предимство пред Орландо, защото програмата ни беше такава, че имахме един ден почивка, а те играха тежък мач предишния ден. Съперникът ни пропусна много стрелби от чисти позиции, което не се случва често, но и ние играхме добре в защита и нападение и смятам, че заслужихме напълно победата”, заяви след последния съдийски сигнал Тибодо.