3. Чикаго спечели серията срещу Милуоки

Чикаго спечели серията срещу Милуоки

Клипърс и Спърс ще играят седми мач

Чикаго се класира за полуфиналите в Източната конференция на НБА след разгромна победа над Милуоки със 120:66. "Биковете" затвориха серията с 4:2 и продължават в следващата фаза на плейофите, където ще срещнат Кливланд.

Успехът на Чикаго със 120:66 е най-голямата точкова разлика в плейофите, а поражението е най-тежкото в историята на Милуоки. "Биковете" постепенно увеличаваха аванса си, като водеха с 18 в първата четвърт, с 32 точки на полувремето и с 40 в началото на третата част. Майк Дънлийви бе най-резултатен за Чикаго с 20 точки, а Пау Гасол добави 19.

Лос Анджелис Клипърс победи Сан Антонио със 102:96 каото гост и изравни серията на Запад на 3:3. Така изходът от този мач ще бъде решен след седми мач, който ще се играе в събота в Лос Анджелис.

Блейк Грифин записа "дабъл-дабъл" с 26 точки и 12 борби, а Джей Джей Редик и Крис Пол добавиха по 19 точки за успеха на Клипърс. Най-резултатен за Спърс бе Марко Белинели с 23 точки.