3. Далас не се дава лесно на Маями, изравни серията 2:2

Далас не се дава лесно на Маями, изравни серията 2:2

Победа на Далас Маверикс у дома позволи на тима на Дирк Новицки да изравни резултата срещу Маями /2-2/ във финала на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Германецът отбеляза 10 от неговите 21 точки в последната четвърт, а отборът му надви "горещите" с 86:83.

Шон Мериън реализира 16 точки, а Тайсън Чандлър финишира с 13 и 16 борби за Далас. Дуейн Уейд бе най-резултатен за Маями с 32 точки, а Крис Бош добави 24.

Суперзвездата на гостите Леброн Джеймс завърши с оскърбителните за играч от неговото ниво 8 точки.

Мач №5 ще се играе отново в Далас в четвъртък. Тазгодишният финал е мач-реванш на този от 2006 г., когато Маями в шест срещи завоюва първата си титла в НБА. Далас не са печелили трофея в своята 31-годишна история.