3. Далас прекъсна серия на Маями

Далас прекъсна серия на Маями

Наставникът на Юта стана третият треньор с най-много победи в НБА

Далас Маверикс прекъсна серията на Маями от 12 поредни победи и в среща от първенствоно на Националната баскетболна асоциация спечели с 98:96 като гост. Така баскетболистите на Далас продължиха успешната си серия срещу този противник, записвайки 14-а поредна победа. Въпреки че се напълни този сезон със звезди, отборът на Маями не може да прекъсне лошата си серия, която датира от 2006-а година насам.

Германският център Дирк Новицки вкара 26 точки за победителите, а Джейсън Тери наниза две много важни тройки в последните две минути и половина. Тери финишира общо с 19 точки за отбора си, а всички в Далас показаха характер и успяха да обърнат развоя на мача в своя полза въпреки двете силни серии на Маями. Домакините направиха поредица от 17:0 точки в първата четвърт, както и от 13:0 в третата, но това не им помогна. Иначе Дуейн Уейд вкара 22 точки за Маями.

В Сан Антонио лидерът в генералното класиране в Лигата постигна девета поредна победа, както и общо 24-а от началото на сезона в НБА. Този път Шпорите се наложиха със 118:110 над Финикс Сънс. Тим Дънкан завърши мача с 20 точки и 15 борби, а въпреки че започна от резервната скамейка Гарет Нийл завърши с 22 точки за Сан Антонио. За гостите Джаред Дъдли вкара 27 точки. Тимът на Финикс обаче може да разчита за следващата си среща срещу Маями в четвъртък на най-добрите си играчи Винс Картър, Марчин Гортат и Микаел Пиетрус, които са контузени или невъзстановени.

Приятната изненада в Източната конференция Атланта Хоукс се върна към победния път, след като надделя над Орландо Меджик с 91:81. Така Ястребите от щата Джорджия имат 18 победи и 12 загуби и се нареждат на 4-о място в конференцията. Звездите на гостите Хедо Тюркоглу, Джилбърт Аринас и Джейсън Ричардсън нямаха много време да се сработят на тренировките. В първите осем минути на срещата те нямаха реализирана точка от игрова ситуация, а в края на мача балансът им съвсем се развали, след като в един момент изоставаха със 17 точки. Ал Хорфорд вкара 24 точки за Атланта, а Дуайт Хауърд завърши с 19 точки и 20 борби за гостите от Орландо.

Наставникът на Юта Джаз Джери Слоун се изравни с Пат Райли на третото място в класацията на треньорите в НБА с най-много победи. Това стана след успеха на Джазмените със 101:90 над Кливланд Кавалиърс като гост.

Така Слоун, който е треньор на Юта от 1988-а година, има 1210 победи, колкото и Пат Райли. Начело в ранглистата е легендата Дон Нелсън с 1335, пред Лени Уилкинс 1332.

В срещата Си Джей Милър вкара 22 точки, Пол Милсън и Раджа Бел добавиха по 19. Победата направи балансът на Джазмените срещу отборите от Източната конференция 11-1.