3. Далас с 12-а поредна победа, Маями отново громи (видео)

Далас с 12-а поредна победа, Маями отново громи (видео)

Германецът Дирк Новицки наниза 31 точки и спечели 15 борби за 12-та поредна победа на Далас в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада

Германецът Дирк Новицки наниза 31 точки и спечели 15 борби за 12-та поредна победа на Далас в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), постигната след 103:97 срещу Юта. ДеШон Стивънсън добави рекордните си за сезона 17 точки, а Керън Бътлър вкара 16 точки за Маверикс, които изнесоха страхотен мач и вкараха топката в 14 от общо 26 опита за стрелба от зоната за три точки.

Дерон Уилямс беше най-резултатен в този мач, след като наниза 34 точки за Джаз, като 19 от тях бяха през първата четвъртина на мача. Пол Милсеп добави 16 точки, а Рони Прайс 14 за отбора на Юта, който спечели девет от последните си единадесет мача в редовния сезон на баскетболната лига.

Дуейн Уейд заби по невероятен начин топката в коша на Сакраменто и завърши страхотната победа на Маями със 104:83 над Сакраменто. Той приключи мача с 36 точки и беше с основна заслуга за победата, която е осма поредна за Хийт. ЛеБрон Джеймс наниза 25 точки, а Крис Бош добави 14 точки и рекордните си за сезона 17 борби.

Двамата изведоха Маями напред в резултата в третата четвъртина и помогнаха на съотборниците си да стигнат до преднина от две цифри, с колкото Хийт печели всеки свой мач от края на ноември насам. Пред това нападение беше безсилен и Омри Каспи, който вкара 20 точки за записалия 15-а загуба в последните 17 мача отбор на Сакраменто.