3. Далас се дъни срещу Денвър у дома

Далас се дъни срещу Денвър у дома

Далас Маверикс записа неприятна загуба като домакин на Денвър Нъгетс (88:98). Дирк Новицки и компания са считани за един от най-добрите тимове в НБА, но започнаха зле сезона, като вече натрупаха 10 загуби.

Домакините бяха откровено по-слабият отбор в тази среща и логично отстъпиха пред балансирания тим на Нъгетс. Гостите поведоха още след първата част с 27:15, а атаките на Чоунси Билъпс, Кармело Антъни и Джей Ар Смит внасяха смут в защитата на Далас.

Маверикс успяха да смъкнат аванса на съперника на 71:75 преди последната част, но гостите показаха по-добра игра през оставащото време и си тръгнаха с победата.

Смит отбеляза 25 точки, Кармело добави 23, а Билъпс бе пзнатият диригент - 15 точки и 8 асистенции. Дирк Новицки отбеляза 27 точки и взе 10 борби, а Джейсън Тери добави 19 точки, но само те двамата нямаше как да носят тима на гърба си цял мач.

Нъгетс са вече с баланс 17:7, докато Маверикс са 13:10.