3. Далас спечели срещу Оклахома, но загуби Дирк Новицки

Далас спечели срещу Оклахома, но загуби Дирк Новицки

Вижте всички резултати от играните тази нощ срещи

Далас загуби звездата си Дирк Новицки поради контузия в коляното, получена във втората четвъртина при победата срещу Оклахома в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Маверикс спечелиха със 103:93 и записаха 17-а победа в последните 18 мача от редовния сезон.

Германецът Новицки вкара 13 точки, но напусна игрището във втората част, като от клуба му съобщиха, че става въпрос за травма в коляното на десния крак. Шон Мериън влезе на неговото място и наниза 20 точки за 11-ата победа на Далас като гост през сезона. При само една загуба Маверикс са лидери по този показател в НБА, а общо имат 24 успеха и 5 поражения.

Кевин Дюран завърши мача само с 28 точки, след като на Коледа наниза рекордните за сезона в НБА 44 точки срещу Денвър.

Ерик Гордън записа най-добро лично постижение в кариерата си след шест точни стрелби от зоната за три точки при победата на Лос Анджелис със 100:99 над Сакраменто. Той завърши мача с 31 точки. Блейк Грифин записа дабъл-дабъл с 24 точки и 14 спечелени борби за Клипърс, които спечелиха трета поредна победа като гост, след като започнаха сезона с 11 загуби в също толкова мачове. За Кингс, които паднаха в осми пореден мач и са последни в НБА с актив от 5 победи и 23 загуби, най-резултатен беше Тайрек Еванс с личен рекорд за сезона от 32 точки.