3. Дарин Великов: Пожалихме Академик, намалихме темпото накрая

Дарин Великов: Пожалихме Академик, намалихме темпото накрая

Вярвам в отбора, категоричен бе пък Георги Давидов

Сътресенията във вече бившия отбор Лукойл Академик, който сега носи само второто си име, се оказаха доста грандиозни и доведоха до разгромна загуба от Черно море Тича в 13-ия кръг на Виваком НБЛ.

Като гости във Варна подмладеният и подновен отбор на „студентите” падна със 70:101.

„За резултата няма смисъл да говорим. Дори намалихме оборотите в четвъртата част. Не сме търсили някакви разлика, за да се доказваме срещу отбора на Академик. На съперника му е все пак първи мач. Това са юношески национали.

Имахме доста проблеми с контузени играчи. Видяхте, че и нашите юноши се включиха в мача. Разполагахме само с трима външни състезатели, така че и ние си имахме нашите проблеми. Това бе един рутинен мач, който трябваше да спечелим. Радвам се, че всички допринесоха за тази победа.

Нямам представа кога ще се завърне Боцка. Знаете, че процедурите са доста дълги около работната виза и са свързани с доста институции. Той задължително по това време трябва да бъде извън България”, заяви старши-треньор на Черно море Тича Дарин Великов.

Георги Давидов пък защити момчетата си, като заяви, че те са загатнали за възможностите си, но им трябва време, за да се обиграят.

„Положителното нещо е самият отбор. Нямам статистика в ръцете си, защото тя не ме интересува в момента. Единственото нещо, което искам и си пожелавам, е момчетата да запазят ентусиазма си в тренировъчния процес.

Днес не игра и една основна фигура за нас Алипиев, тъй като има здравословни проблеми. Момчетата загатнаха днес някои неща, но ние не можем да прескочим фактора време. За някои от момчетата това бе първа изява в НБЛ.

Нормално е да е имало притеснение, а в някои и малко страх. Аз заставам твърдо зад тях и тепърва ще усъвършенстваме много, много неща", каза наставникът на Академик Георги Давидов.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича