3. Денвър на финал в Западната конференция след 124:110 над Маверикс

Денвър на финал в Западната конференция след 124:110 над Маверикс

Тимът на Денвър Нъгетс се класира за финала в Западната конференция на НБА, след победа над гостуващия Далас Маверикс с внушителното 124:110. След този успех, домакините излязоха като крайни победители в плейофния сблъсък, като вече имат нужните 4 победи, срещу само 1 за Далас.

Разликата, която отборът на Денвър натрупа е само в първите две четвърти на двубоя. Последните две части бяха равностойно и резултатът бе съответно 25:25 в третата и 30:30 в четвъртата.

За пореден път най-полезен за състава на Денвър бе Чонси Билъпс, който реализира 28 точки и добави 12 асистенции. Кармело Антъни бе най-резултатен за победителите с 30 точки. Нене реализира 17, а Дж. Смит 18.

За Далас над всички бе Дирк Новицки с 32 точки. Кид добави още 19, а Бас се отчете със 17.