3. Денвър отложи класирането си за финала след загуба от Далас

Денвър отложи класирането си за финала след загуба от Далас

Отборът на Далас Маверикс остана в борбата за финала в Западнаха конференция на НБА, побеждавайки Денвър със 119:117 у дома. Гостите имаха аванс от 3-0 в серията преди тази среща и при победа щяха да играят на финал. Въпреки победата си, Далас не си прави илюзии, че има много шансове за финала.

Денвър започна добре двубоя и поведе с 10 точки до полувремето. След почивката обаче авансът им бе стопен, а в последствие загубиха и срещата.

С най-голям принос за победата на Маверикс бе немецът Дирк Новицки, който отбеляза внушителните отбелязал 44 точки. За Денвър Камерло Антъни вкара 41 точки, но въпреки това не помогна на тима си да предотврати загубата.