3. Денвър повали Лейкърс за първи път от 24 години

Денвър повали Лейкърс за първи път от 24 години

Денвър Нъгетс спечели втория мач от финалната плейоф серия в Западната конференция на НБА срещу Лос Анджелис Лейкърс с драматичен обрат в заключителните минути на двубоя – 106:103. С победата Нъгетс изравниха резултата до 1:1.

„Езерняците” изиграха мач практически идентичен на първата среща, но с една малка разлика - крайният резултат на таблото сочеше в обратната посока.

Нъгетс най-накрая успя да сложи край на доминацията на Лейкърс в плейофите. Серията от 11 поредни победи срещу Денвър започна в сезон 1985 и до днес се простираше в рамките на 24 години – най-дългата в историята на НБА.

Увереността на Лейкърс се изпари в последните 29 секунди, в които Кениън Мартин реализира лейъп през пренаселената половина на „езерняците”, а Чонси Билъпс вкара 3 от 4-те си стрелби за да донесе победната разлика от три точки.

Кармело Антъни вкара 34 точки, Билъпс добави 27, а Линас Клейза записа 16 срещу името си. Нене приключи мача с шест точки, девет борби и шест асистенции. Антъни изви глезена си, но в края на мача заяви, че ще бъде готов за среща номер 3.

Кобе Брайънт наниза 32 точки, включително и 10-те си свободни стрелби. Тревър Ариза реализира рекордните за кариерата си 20 т., По Газол се представи по върховен начин със 17 точки и 17 борби за Лейкърс, който записаха втората си загуба в „Стейпълс Сентър” след редовния сезон.