3. Денвър сломи Лейкърс със 120:101 и по този начин изравни серията

Денвър сломи Лейкърс със 120:101 и по този начин изравни серията

Денвър Нъгетс победи Лос Анджелис Лейкърс с 120:101 в четвъртия мач между двата отбора и изравни серията във финала на Запад - 2:2. Звездата на Денвър Кармело Антъни не показа пълния си блясък, но въпреки това неговият отбор стигна до ценния успех. Той завърши мача с 15 точки и успя да вкара само 3 от 16-те си опита за стрелба.

Денвър Нъгетс победи Лос Анджелис Лейкърс с 120:101 в четвъртия мач между двата отбора и изравни серията във финала на Запад - 2:2. Звездата на Денвър Кармело Антъни не показа пълния си блясък, но въпреки това неговият отбор стигна до ценния успех. Той завърши мача с 15 точки и успя да вкара само 3 от 16-те си опита за стрелба.

Шест от играчите на Денвър завършиха с 10 или повече точки, а най-резултатни бяха Чонси Билъпс и Джей Ар Смит, които вкараха по 24 точки. По този начин съотборниците на Кармело успяха да компенсират слабата му форма.

Денвър доминираше по време на целия мач и напълно заслужено стигна до успеха. Нене и Крис Андерсен хванаха общо 42 борби, което е с 2 повече от целия отбор на Лейкърс.

За "езерняците" най-резултатен бе голямата звезда на тима Коби Брайънт, който завърши с 34 точки. Пол Гасол реализира 21, а Бунум добави още 14.