3. Денвър спечели срещу Индиана с точка разлика

Денвър спечели срещу Индиана с точка разлика

Хюстън нанесе на Юта най-тежката домакинска загуба в историята

Андре Игуодала вкара един наказателен удар 0.4 секунди преди сирената, с който донесе победата на Денвър над Индиана със 102:101 точки в мач от първенството на НБА. Отборът на Денвър, който е на пето място в класирането на Западната конференция, успя да стигне до успеха трудно, въпреки че в последната четвърт имаше аванс от 14 точки.

Игуодала завърши с 13 точки, 10 борби и 7 асистенции навръх 29-ия си рожден ден. Данило Галинари се отчете с 27 точки, а Тай Лоусън добави 18 точки и 7 асистенции. За Денвър това бе четвърта поредна победа. Пол Джордж се отличи с 23 точки и 10 борби за тима на Индиана, който допусна трето поредно поражение. Ланс Стивънсън реализира 20 точки, а Дейвид Уест - 17 точки.

Хюстън нанесе на Юта най-тежката домакинска загуба в историята. "Ракетите" спечелиха с 45 точки разлика - 125:80. За победителите Джеймс Хардън вкара 25 точки, Маркъс Морис добави 16 точки, а резервата Карлос Делфино завърши с 14 точки. Хюстън водеше с 25 точки още през втората част, увеличи аванса си на 35 през третата, а до края на мача стигна и до 45 точки. Ранди Фой бе най-резултатен за Юта с 12 точки, Ал Джеферсън завърши с 10 точки. Предишното поражение с най-голяма разлика за Юта бе 33 точки от Милуоки през сезон 1980/1981.

Мемфис успя да стопи пасив от 17 точки при победата си над Филаделфия със 103:100 точки. Марк Гасол завърши с рекордните за сезона 27 точки, а Руди Гей добави 26 точки за тима на Мемфис, който игра без контузения гард Майк Конли. Гей бе с основен принос за успеха. Първо той направи 101:100 13.3 секунди преди сирената, а след това двака и два наказателни удара. Евън Търнър се отличи с 27 точки за Филанделфия.

Голдън Стейт спечели със 114:102 срещу Торонто, а Дейвид Ли направи "дабъл-дабъл" - 21 точки и 12 борби. За Торонто Арън Грей завърши с рекордните за кариерата си 22 точки и 10 борби.

Бруклин постигна осма поредна домакинска победа след 97:77 точки срещу Орландо Меджик. Дерон Уилямс вкара 20 точки и спечели 9 борби, а Бруук Лопес добави 16 точки за победителите. Никола Вучевич реализира 28 точки за "магьосниците", който губят шести пореден двубой.

Джими Бътлър направи рекорд за кариерата си от 19 точки при успеха на Чикаго над Шарлът с 93:85 точки, а Сакраменто спечели с 96:94 точки срещу Вашингтон.