3. Денвър спря серията от 17 поредни победи на Клипърс

Денвър спря серията от 17 поредни победи на Клипърс

Вижте всички резултати от НБА

Лос Анджелис Клипърс прекъсна серията си от 17 поредни победи в НБА, след като отстъпи при гостуването на Денвър със 78:92 точки.

Клипърс довършиха перфектната си декемврийска серия при 16:0 победи, с което се изравниха с отборите на Сан Антонио Спърс от сезон 1995/1996 и Лос Анджелис Лейкърс от 1971/1972.

Серията на Клипърс беше най-дългата след тази на Бостън - 19 поредни успеха между 15-ти ноември и 23-ти декември 2008-ма година. За тима от Лос Анджелис загубата е първа от 26-ти ноември насам. Данило Галинари бе най-полезен за Денвър със 17 точки,

Кенет Фариед завърши с 14 точки и 11 борби, а Андре Милър добави 12 точки и 12 асистенции. За победителите това бе 10-та домакинска победа в 11 мача. Блейк Грифин се отличи с 12 точки и 9 борби за Клипърс, ДеАндре Джордън вкара 11 точки, а Крис Пол - 10 точки.

В Ню Йорк Портлънд победи Никс със 105:100 точки, въпреки че Кармело Антъни вкара 45 точки за домакините, а дебют за сезона направи Амар Студемайър. Николас Батум се отличи с 26 точки за Портлънд, а Дамиян Лилард добави 21 точки, 6 асистенции и 5 борби. Студемайър се завърна в тима на Никс след операция на коляното, игра близо 17 минути и се отчете с 6 точки.

Лос Анджелис Лейкърс загуби от Филаделфия с 99:103 точки. За победителите Джру Холидей записа 26 точки и 10 асистенции, а Ивън Търнър добави 22 точки и 13 борби. "Езерняците" имат едва 15 победи в първите си 31 мача от началото на сезона.

Джош Смит отбеляза 23 точки в третата част и изведе Атланта до успех срещу Ню Орлиънс. Винс Картър се отчете с 23 точки, а Далас победи Вашингтон със 103:94 точки и прекъсна серията си от шест поредни загуби. Крис Камън добави 12 точки за Далас, а Шоун Марион се отличи с 11 точки и 14 борби. Брадли Бийл завърши с 22 точки за Вашингтон. Грег Монро беше най-полезен с 18 точки и 11 борби за успеха на Детройт над Сакраменто със 103:97 точки.