3. Дерик Роуз се завърна с 23 точки за Чикаго при победа срещу Атланта

Дерик Роуз се завърна с 23 точки за Чикаго при победа срещу Атланта

Дерик Роуз се завърна триумфално в стартовата петица на Чикаго, след като помогна на отбора си с 23 точки при победата с 90:79 срещу Атланта в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Победата остави Чикаго на първо място в Източната конференция и в НБА, като Булс делят позицията с игралите два мача по-малко баскетболисти на Маями. Активът на Хийт - 25:7, държи още един отбор в лигата и това е лидерът в Западната конференция Оклахома Сити, който продължи изненадващо силно в първенството след категорична победа със 101:93 като домакин срещу последния в класирането Ню Орлиънс.

Роуз отсъства пет мача от ростъра на Булс с болки в гърба, но се завърна в отлична форма и отбеляза най-много точки сред играчите на полето, добавяйки шест асистенции и пет спечелени борби.

Чикаго беше спечелил мача още в първата четвъртина, в която таблото показваше 35:17 след сирената за почивка. Въпреки това, Булс не се спряха и потърсиха по-сигурна преднина и почивка за титулярите. В третата четвъртина на мача те водеха с 21 точки, което донесе търсеното успокоение.

Това можеше да коства много на домакините, които извадиха по-добрите си играчи и Атланта стигна до шест точки разлика при три минути до края на мача. Джанеро Парго даде нужния импулс за Хоукс с точна стрелба от тройката, но тя беше върната бързо от Луол Денг, а нов изстрел на Роуз възстанови двуцифрената преднина на Чикаго.

Карлос Буузър вкара 16 точки, а Рони Брюър добави други 13 за Булс. Под коша пък доминираше Йоахим Ноа, който спечели 16 борби и завърши мача първи по този показател. Парго поведе сред стрелците на Хоукс с 19 точки, а Джон Смит вкара 17 и спечели 12 борби.