3. Детройт нанесе седма загуба на Орландо в НБА

Детройт нанесе седма загуба на Орландо в НБА

"Буталата" бяха сочени за по-малко вероятния победител в срещата, предвид контузията на Хамилтън и страхотната форма на Орландо, но "магьосниците" от Флорида нямаха достатъчно убедителни аргументи в "Оубърн Хилс Палас".

Отсъствието на Ричард Хамилтън не попречи на Детройт Пистънс да победи като домакин един от най-големите си съперници в Изочната конференция на НБА Орландо Меджик - 88:82

Пистънс изиграха страхотен мач в защита и ограниичха до минимум успешния процент стрелба на гостите. Родни Стъки реализира 19 точки за Пистънс, а Тайшоун Принс и Рашийд Уолъс добавиха по 16, докато Алан Айверсън се отчете с 15 точки.

Домакините поведоха с 52:43 на почивката и убедиха феновете си, че ще прекъснат серията от 7 поредни победи на Меджик. Детройт допусна разликата да бъде стопена до 70:66 след третата част, но с много умела игра успяха да удържат съперника.

Рашар Люис вкара 23 точки за Орландо, а Дуайт Хауърд добави 18. Техният тим продължава да бъде трети на Изток, въпреки загубата, а Детройт са пети по показатели.