3. Детройт обърна Денвър при заръщането на Алан Айверсън в Pepsi Center - 93:90

Детройт обърна Денвър при заръщането на Алан Айверсън в Pepsi Center - 93:90

Двубоят бе зареден с голям емоционален заряд, тъй като Айверсън и плеймейкърът на Денвър Чоунси Билъпс играеха първия си мач срещу бившите си отбори.

Детройт Пистънс обърна Денвър Нъгетс с 93:90 като гост, в първия мач на Алън Айверсън в залата, която игра до началото на сезона Pepsi Center.

Шампионът с Пистънс през 2004-а година Билъпс се представи страхотно срещу приятелите си, с които написа история в "Моторния град". Mr. Big Shoot отбеляза 30 точки, но това не успя да помогне на Нъгетс да удържат натиска на съперника след почивката. Билъпс можеше да вкара мача в продължения, но нямаше късмет при изстрела си от тройката миг преди финалната сирена.

Денвър водеше с 48:38 на почивката, но "буталата" се вдигнаха на щурм и успяха да обърнат развоя на срещата, въпреки липсата на лидерите си Рашийд Уолъс и Ричард Хамилтън.

Айверсън отбеляза 23 точки, а Тайшоун Принс добави 19 за 22-ата победа на Пистънс този сезон.