3. Детройт Пистънс с нова домакинска загуба, този път от Сан Антонио - 79:83

Детройт Пистънс с нова домакинска загуба, този път от Сан Антонио - 79:83

Падението на Детройт Пистънс в НБА продължава с пълна сила. "Буталата" загубиха през отминалата нощ пореден мач срещу класен отбор, като бяха надиграни в собствената си зала от Сан Антонио Спърс - 79:83.

Така Пистънс имат 10 загуби в последните 12 мача у дома, а само преди един-два сезона бяха смятани за един от най-негостоприемните тимове.

Плеймейкърът на Детройт Алан Айверсън вкара 31 точки и даде 7 асистенции, но Рип Хамилтън бе под всякаква критика, отбелязвайки едва 4 точки за 34 минути игра. Домакините успяха да се справят с опазването на Тим Дънкан, който завърши с 18 точки, но и това не им помогна да победят. Най-резултатен за Спърс бе Тони Паркър с 19 точки.

"Шпорите" взеха предимство във втората част, която спечелиха с 25:16, и позволиха на Детройт да поведе едва 1:09 мин. преди края, когато Айверсън отбеляза за 79:78. За жалост на феновете на "буталата", техните любимци "Отговора" и Рашийд Уолъс изпуснаха всички стрелби до края и Детройт е вече с почти равен баланс - 27 победи и 26 загуби.

Спърс имат баланс 36:17, което им отрежда трето място в Западната конференция.