3. Детройт превзе крепостта на Индиана за първи път през сезона

Детройт превзе крепостта на Индиана за първи път през сезона

ЛА Клипърс се справи със Сан Антонио

Детройт Пистънс нанесе първо домакинско поражение на Индиана от началото на сезона в НБА, като Джош Смит вкара 30 точки за крайното 101:96. Пистънс са в 2-и в Централната дивизия с 12 победи и 14 поражения, а над тях е Индиана с 20/4.

Грег Монро добави 13 точки, 12 борби, а победата е първа за Детройт над Индиана като гост от девет срещи в Индианаполис.
Мачът вървеше през цялото време за гостите, като Индиана на четири пъти изравняваше. В четвъртата част те стопиха аванса до две точки 94:96, но така и не успяха да изравнят. Така Оклахома Сити остана единствен без домакинско поражение в 12 мача.

Лос Анжелис Клипърс се справи със Сан Антонио в един от най-оспорваните мачове на Запад, като Блейк Грифин вкара 27 точки и 11 успешни наказателни удара от 15 опита. Клипърс е водач в Тихоокеанската дивизия със 17/9 баланс, докато Шпорите остават 1-и в Югозападната с 19/5.

Крис Пол добави 23 точки, 8 борби и 7 асистенции, а Джамал Крофорд завърши със 17 точки при втория си мач като титуляр в последните 3 седмици. Гостите прекъснаха серията си от четири поредни победи, а Тим Дънкан вкара за тях 17 точки и взе 11 борби.

Тони Паркър напусна терена 5:09 минути преди края на третата част заради контузия в десния пищял с актив от 8 точки и 6 асистенции.

Бруклин Нетс отнесе Филаделфия със 130:94, като Джо Джонсън вкара рекордните за сезона десет тройки и завърши общо с 37 точки. Мрежите са 4-и в Атлантическата дивизия с 9/15, а Филаделфия е на последното място също там със 7/19.

Продължава трудният сезон за Лейкърс, като този път езерняците отстъпиха със 100:114 на неубедителния до момента Атланта Хоукс. Кайл корвър вкара три тройки през последната част на мача и изкова победата в завързаните моменти.

Иначе Ал Хорфорд завърши с 19 точки за победителите, Пол Милсап завърши с 18, а Джеф Тагуе със 17 и 10 асистенции. Кобе Брайънт вкара само 4 коша или 8 точки от 14 опита. Атланта има 13 победи и 12 поражения от началото на първенството, докато Лейкърс е с 11/13 в дъното на по-силната Западна конференция.

Бостън Селтикс записа 12-а победа в 26 мача, като се наложи над Минесота със 101:97 и остава начело в Атлантическата дивизия.

Обновеният отбор на Келтите разчиташе отново на Джаред Сулингър, който вкара 24 точки и спечели 11 борби, включително и тройка 2:22 минути преди края на мача.

Сулингър вкара 15 от точките си само в четвъртата част, а Айвъри Брадли завърши с общо 19.