3. Домакинска победа за Шарлът срещу Маями в НБА, Торонто загуби във Финикс

Домакинска победа за Шарлът срещу Маями в НБА, Торонто загуби във Финикс

Кайри Ървинг се отличи с 32 точки за успеха на Кливланд над Бостън

Кайри Ървинг вкара 32 точки, между които и два решителни коша, за победата на Кливланд със 124:118 у дома срещу Бостън в среща от редовния сезон от Националната баскетболна асоциация.

Кевин Лов добави още 30 точки за ценния успех на Кавалиърс. Домакините водеха с 20 точки в третата част и със 17 в първите минути на четвъртия период. Селтикс намали пасива си три пъти на само една точка през последните две минути преди финалната сирена.
Ървинг получи лека контузия в последните секунди на срещата и излезе от игра.

Леброн Джеймс се отличи с 23 точки и 11 асистенции за 11-ата победа в последните 13 мача на Кливланд. Пораженията за Кавалиърс са срещу Мемфис и Детройт. В тези двубои отборът игра без Джеймс.

Айзея Томас реализира 31 точки за Бостън, а съотборникът му Ейвъри Брадли добави още 23 точки.

В друга среща от НБА, играна през нощта, Мемфис победи със 114:80 като домакин срещу Оклахома Сити.

Марк Гасол се отличи с 25 точки, а Мемфис се възползва от излизането от игра на Ръсел Уестбрук. В третия период звездата на Тъндър получи две бързи технически нарушения и напусна полето с отбелязаните 21 точки.

В последната четвърт домакините вече водеха с 37 точки. Зак Рандълф вкара 21 точки за победителите, докато Енес Кантър наниза 19 точки за Оклахома.

Финикс победи с 99:91 у дома срещу Торонто. Ерик Бледсоу има основен принос за успеха с 22 точки, а неговият съотборник Девин Букър добави още 19 точки.

Демар Дероузън и Кайл Лоури се отличиха с по 24 точки за Раптърс.

Сънс почели две поредни домакинства за втори път през настоящата кампания в НБА.