3. Донар Грьонинген направи услуга на Лукойл като победи Енисей

Донар Грьонинген направи услуга на Лукойл като победи Енисей

Холандският Донар (Грьонинген) направи сериозна услуга на шампиона на България Лукойл Академик, след като в мач от четвъртия кръг на втората групова фаза на турнира за купата на ФИБА Европа победи лидера Енисей (Красноярск) с 81:67 (24:14, 22:16, 18:24, 17:13) като гост.

Загубата е първа за Енисей в група "Р", но за момента руският тим остава начело в класирането с три победи и една загуба. Донар излезе на второ място в подреждането с две победи и две поражения, докато Лукойл е на трета позиция с два успеха и загуба. "Студентите" обаче гостуват таз вечер на аутсайдера в групата Бенфика, който все още няма успех, и при победа ще се изравнят на върха в класирането с Енисей.

Донар започна срещата в Красноярск много силно и поведе с 10 точки още след първата четвърт. През втората холандският тим продължи да диктува играта и на почивката преднината на гостите достигна 16 точки.

В началото на второто полувреме Енисей пробва да стопи изоставането си и да върне интригата в мача. Така по-малко от 5 минути преди края на срещата домакините се доближиха на само 6 точки от съперника си, но водени от Ланс Джетър гостите от Грьонинген стигнаха до победата.

Именно Джетър бе най-резултатен за победителите с 20 точки, а Чейс Фийлър прибави 18. За Енисей Тони Тейлър отбеляза 16 точки.

В следващия кръг след седмица Енисей гостува в София на Лукойл Академик, докато Донар е домакин в Грьонинген на Бенфика.

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)