3. Драма на Балкан – Левски в Ботевград

Драма на Балкан – Левски в Ботевград

„Сините” измъкнаха победата със силна втора половина

Левски 2014 нанесе първа загуба на Балкан този сезон в мъжкото баскетболно първенство.

Възпитаниците на Константин Папазов се наложиха при гостуването си в Ботевград със 70:67 в оспорван и драматичен мач в „Арена Ботевград“.

Двубоят премина през много обрати, като до последните секунди победителят не бе ясен. След този мач „зелените“ са с баланс 6:1, докато съперникът им е с четири успеха и три поражения.

Първата половина на мача премина почти изцяло под диктовката на Балкан, които на почивката имаха сериозен аванс от над 10 т. – 43:32.

Веднага след това обаче Левски атакува мощно и буквално попари надеждите на домакините в третата третина, където записа 22 т. срещу само 10 за техните съперници. Така „сините” поведоха в резултата след 3-ата третина с 54:53.

След няколко обрата в последната четвърт обаче момчетата на Константин Папазов успяха да запазят резултата в края в своя полза и измъкнаха победата.

Най-резултатен за Левски 2014 бе Станимир Маринов с 25 точки. За Балкан пък Девин Брукс и ДиВон Уошингтън записаха по 17, а с 14 е Игор Кесар.

В следващия кръг Балкан гостува на Рилски спортист, докато „сините” посрещат Лукойл Академик.

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича