3. Драматична успех за Ню Орлиънс, Далас с 50-а победа в 11-и пореден сезон (видео)

Дирк Новицки вкара 30 точки за Далас, а Джейсън Тери добави 18 точки

Ню Орлиънс постигна важна победа над Юта със 121:117 след продължение в битката за място в плейофите в Западната конференция, като сега се нарежда на 7-а позиция. За сметка на това тимът на Юта има отрицателен баланс на 11-о място.

Резервата Карлос Буузър прати мача в продължението, след като вкара тройка от повече от шест метра. Аарън Грей пък вкара шест точки в допълнителните минути и гарантира успеха на Хорнетс. Иначе Дейвид Уест завърши срещата с 29 точки за победителите, въпреки че се наложи да напусне малко преди края, тъй като си удари главата с със съперник при борба под коша.

Пол Милсап вкара два наказателни удара 1.3 секунди преди края на мача и изведе Юта Джаз напред в резултата за 105:103, ноОкафор, който влезе на мястото на контузилия се Уест, изравни при следващия изстрел в мача. За Юта Милсап вкара общо 33 точки, но въпреки това тимът инкасира четвърта поредна загуба.

В Далас местният тим се наложи над Минесота със 104:96 и заема 4-о място в Западната конференция. Маверикс постигнаха 50-ата си победа за сезона, което го постига за 11-а поредна година.

Германският център Дирк Новицки вкара 30 точки и 11 борби, а Джейсън Тери добави 18 точки за Далас. За гостите от Минеаполис Антъни Рандълф завърши с рекордните в кариерата си 31 точки и 11 борби. Звездата на Тимбъруулвс Кевин Лав е контузен в последните пет мача и оттогава те нямат победа.