3. Дуайт Хауърд превзе и Финикс (видео)

Дуайт Хауърд превзе и Финикс (видео)

Дуайт Хауърд наниза 26 точки и спечели 15 борби за три четвъртини при победата на Орландо със 111:88 над Финикс в среща от първенството Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

С това и последният град, където Хауърд не беше печелил мач, остава в историята. Други шестима баскетболисти от Орландо вкараха по 10 точки или повече, като те бяха водени от Брендън Бас със 17 и Джилбърт Аринас с 16.

В голяма част от мача обаче титулярите на отбора получиха дълга почивка, за да съберат сили за гостуването срещу Лос Анджелис Лейкърс в понеделник.

Аарън Бруукс, който започна мача на мястото на контузения Стийв Неш, записа 19 точки и 10 асистенции, но и с него Сънс загубиха втори пореден мач у дома. Рей Алън вкара 17 точки в три четвъртини за рекордна победа на Бостън в мач срещу Милуоки Бъкс.

Селтикс нанизаха 87 точки и допуснаха само 56, с което подобриха най-доброто си постижение за брой на допуснати точки от 27-и февруари 1955-а година насам. Тогава съперник отново беше Милуоки, но отборът носеше името Хоукс след това на града.

Ърл Браун беше единственият играч на гостите с 10 точки, докато Андрю Богут и Брендън Дженингс бяха втори най-резултатни с по осем точки всеки.