3. Дуайт Хауърд вкара 29 точки за победа на Орландо срещу Чикаго

Дуайт Хауърд вкара 29 точки за победа на Орландо срещу Чикаго

Финикс победи Далас в НБА

Дуайт Хауърд записа 29 точки и 18 спечелени борби при победата на Орландо с 99:94 над лидера в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) Чикаго, който прекъсна серията си от осем поредни успеха.

Чикаго все още е начело в генералното класиране на НБА по спечелени победи след 33 успеха в 42 мача, но лидерът на запад Оклахома Сити вече разполага с по-добър процент при баланс 31:8.

Маями пък ще има възможност да задмине Булс в класирането на Източната конференция, ако успее да спечели поне два от трите мача, които е играл по-малко.

Въпреки загубата, баскетболистите на Чикаго показаха сериозна психика и воля, след като на два пъти преодоляха дефицит от над десет точки, за да стигнат до преднина от 91:89 само три минути преди края на мача.

Орландо обаче отговори със серия от 8:1 точки, започнала при подаване на Джамиър Нелсън за великолепна забивка на Хауърд.
В основата на последния обрат беше Райън Андерсън, който вкара тройка и две свободни хвърляния за победата.

Карлос Буузър беше най-резултатен за Чикаго с 26 точки, а Дерик Роуз добави други 17, но при едва шест точни от общо 22 изстрела от игра.

Джейсън Ричардсън завърши мача за Орландо с 18 точки, 12 от които бяха тройкиа.

Джаред Дъдли вкара 12 от 18-те си точки при обрат в третата четвъртина за победа на Финикс с 96:94 над Далас.

За първата победа на Сънс в последните девет мача срещу Маверикс помогна и Грант Хил, който вкара десет точки през второто полувреме.