3. Дуайт Хауърд закопа Меджик, Лейкърс на победа от титлата след нов успех с продължения

По ирония на съдбата в основен грешник за „магьосниците” се превърна най-добрият им баскетболист Дуайт Хауърд.

Лос Анджелис Лейкърс е само на една победа от 15-ата си титла в НБА, след като преди броени минути срази с 99:91 след продължения Орландо Меджик в собствената му зала и вече води с 3:1 в серията.

„Езерняците” спечелиха след продължения и втория двубой от серията, а тази сутрин имаха луд късмет да вземат успеха в допълнителното време. По ирония на съдбата в основен грешник за „магьосниците” се превърна най-добрият им баскетболист Дуайт Хауърд. Неговият тим водеше с 87:84 само 11 секунди преди края, когато той бе фаулиран и застана на наказателната линия, но не можа да вкара и при двата опита. Това даде още един шанс на гостите и Дерек Фишер го използва брилянтно, за да реализира тройка 4 секунди преди финалната сирена и да прати мача в продължения.

В последната си атака Орландо не можа да реализира, след като изстрелът на Пиетрус не намери целта, а в допълнителните 5 минути емоционално опустошените домакини нямаха сили да се борят, след като вече предчувстваха успеха в редовните 48 минути. Хауърд и компания водеха с 49:37 на почивката, Лейкърс обърна до 67:63 в своя полза след третата част, а Орландо отново си върна водачеството, за да се стигне до кошмарните последни секунди, когато Хауърд не издържа на напрежението.

Той не бе на висота по време на цялата среща, завършвайки с 16 точки, докато най-резултатен за Меджик бе Хедо Тюркоолу с 25. Коби Брайънт вкара 32 за Лейкърс, а Пау Гасол и Тревър Ариза се отчетоха с половината на неговите. Петият мач е отново в Орландо, а ако „магьосниците” спечелят Коби и компания ще имат два мача у дома, за да вземат титлата.