3. Дунав 8806 отстъпи на финала на европейската си кампания (+СНИМКИ)

Дунав 8806 отстъпи на финала на европейската си кампания (+СНИМКИ)

„Дунав 8806“ загуби от „Чеваката“ Вологда с 54:65 (25:18, 8:11, 12:21, 9:15) в последния мач от тазгодишната кампания на шампионките на България на „Стария континент“. „Сините феи“ останаха на четвъртото място в група „Б“ на турнира за Еврокупата на ФИБА.

Преди началото на срещата в залата в русенския квартал „Здравец“ местната власт засвидетелства признание към руския отбор, като заместник-кметът на Русе Свилен Иванов посрещна треньора на гостите Дмитри Донсков и неговите възпитанички с поздравителен адрес от името на кмета Пламен Стоилов. Специални поздравление от Община Русе и феновете получи и комисарят на мача от ФИБА Светлана Драгушин. Румънката бе част от началото на възраждането на дамския баскетбол в града край голямата европейска река. Тя игра с дунавския екип през сезон 2006/2007 и допринесе за израстването на отбора, станал шампион на България година по-късно.

Жаклин Златанова откри резултата в мача за 2:0 за дунавки с точна стрелба отблизо, последвана от тройка на Таня Чиров за 5:0. Малко по-късно домакините дръпнаха с 10 точки за 16:6, а първата част приключи при 25:18 за русенския тим.

Следващата част се отличи с по-малка резултатност. Малко повече от 4 минути след началото й гостите успяха да изравнят за 27:27. До почивката все пак „Дунав 8806“ отново излезе напред за 33:29 след 20 минути игра.

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)