3. Дунав 8806 отстъпи пред шампиона на Румъния

Дунав 8806 отстъпи пред шампиона на Румъния

„Дунав 8806“ отстъпи пред тима на „Муничипал“ Търговище в приятелски мач в залата в русенския квартал „Здравец“

„Дунав 8806“ отстъпи пред тима на „Муничипал“ Търговище в приятелски мач в залата в русенския квартал „Здравец“. Момичетата на Георги Божков загубиха с 68:79 (22:13, 6:23, 22:25, 18:18) срещу шампиона на Румъния, в чиито редици личат имената на 6 опитни американки.

Двубоят започна равностойно и се движеше кош за кош. В последната минута на първата част обаче домакините дръпнаха с 12 точки за 22:10, но тройка на румънския тим секунда преди сирената намали за 22:13 след 10 минути игра.

През втората част гостите затегнаха защитата и 5 минути преди почивката успяха да обърнат за 27:26. До края на първото полувреме „Муничипал“ дори увеличи аванса си до 8 точки за 36:28.

След подновяването на играта „сините феи“ успяха да съкратят изоставането си до 4 точки, но съперникът им отново дръпна и 10 минути преди края водеше с 11 точки за 61:50.

В последната четвърт този сценарий се повтори. Българските шампионки скъсиха отново дистанцията до 5 точки за 60:65, но до финалната сирена в мача така и не успяха да намерят верния път до успеха и отстъпиха с 68:79.

Най-резултатна за дунавки бе Жаклин Златанова със 17 точки, а Виолина Кочева добави 12. За гостите Тияна Гивънс се отчете с 16 точки, а Виолета Стоенеску с 14.

Следващият мач на „сините феи“ е от 1/2-финалите в турнира за Купата на България срещу „Хасково 2012“ на 28 февруари в Бургас.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже