3. Дунав 8806 победи Берое 07 във втория мач от турнира "Русчук"

Дунав 8806 победи Берое 07 във втория мач от турнира "Русчук"

Дунав 8806 победи Берое 07 с 60:58 /12:13, 23:15, 16:13 и 9:17/ във втория мач за днес от турнира "Русчук" в зала "Дунав"  в Русе. Преди началото на двубоя приятелският турнир беше открит официално от кмета на крайдунавския град Пламен Стоилов.

Мачът беше бенефисен за състезателката на русенския тим Христина Минкова. Тя получи от Стоилов плакет "Русе" за изключителен принос за развитието на русенския баскетбол и за издигането престижа на Русе и България в международен мащаб. Фенове и ръководство я дариха с цветя, а тя със сълзи на очите благодари на всички. След това Минкова, която се е състезавала и за старозагорския тим, изигра по няколко минути за двата отбора, като отбеляза по две точки.

Двубоят беше равностоен, като най-резултатна за Дунав 8806 беше втората четвърт, когато русенки отбелязаха 23 точки. Минута преди края на мача обаче резултатът беше равен - 58:58, но с кош от двете точки на Мерике Андерсън русенки взеха победата.

Отборът на Георги Божков започна в състав Кристина Сантяго, Ива Терзиева, Цветомира Шаренкапова, Аманда Джонсън и Мерике Андерсън. Албена Бачкова избра първи за Берое 07 да играят Мариета Кърчовска, Диляна Коева, Ралица Нанева, Биляна Савич и Радостина Димитрова.

С най-много точки за русенки - 17, се разписа естонката Мерике Андерсън, а 15 точки отбеляза американката Аманда Джонсън. От Берое 07 най-резултатни бяха Радостина Димитрова с 14 точки и Гергана Колева, която вкара 11 точки. По-рано днес

Нефтохимик победи Монтана 2003 с 88:56.

В утрешния ден турнирът "Русчук" продължава с двубоите Нефтохимик-Берое 07 и Дунав 8806-Монтана.