3. „Дунав 8806“ поведе с 1:0 в полуфиналната серия с „Хасково 2012“ (СНИМКИ)

„Дунав 8806“ поведе с 1:0 в полуфиналната серия с „Хасково 2012“ (СНИМКИ)

Русенки надделяха със 79:70 в първия мат от полуфиналната серия

„Дунав 8806“ надделя над „Хасково 2012“ със 79:70 (22:13, 19:16, 23:20, 15:21) в първи мач от полуфиналната серия на плейофите в шампионата на НБЛ-жени. Двубоят се игра пред около 800 зрители в залата в квартал „Здравец“ в Русе.

Уолтия Рол откри резултата в мача за 2:0 за гостите. Последваха обаче 5 безответни точни в техния кош. Авансът на „дунавки“ започна бавно, но сигурно да расте и в 10-та минута таблото показваше 22:13 за „сините феи“.

Не липсваха и моменти, в които реферите Владимир Цеков, Златин Караниколов и Мартин Хорозов предизвикаха недоволството на русенската публика, а и на щаба на гостите с някои свои отсъждания.

Хасковският тим успя да се доближи на 5 точки зад домакините в един момент. На полувремето обаче преднината на русенския отбор вече бе 12 точки за 41:29.

Двубоят продължи в подобен ритъм, а момичетата на Георги Божков на няколко пъти доближиха и 20 точки преднина. Все пак 10 минути преди края те бяха напред с 15 т. за 64:49.

До финалната сирена шампионките не позволиха на съперника са да се доближи достатъчно, за да мисли за нещо повече от почетна загуба в първия мач от серията.

Така „Дунав 8806“ поведе с 1:0 победи в полуфнала. Втория мач от серията е на 11 април, петък, от 18 ч. отново в залата в русенския квартал „Здравец“.

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)