3. Дунав 8806 разгроми гостуващия Септември 97

Дунав 8806 разгроми гостуващия Септември 97

Успехи за Берое и Монтана 2003

Дунав 8806 записа лек успех у дома над Септември 97. По-малко от ден, след като се завърнаха от Русия шампионките посрещнаха предпоследния в първенството и спечелиха със 100:51. Така те останаха плътно зад Хасково 2012 на второто място с актив от 7 успеха и 2 поражения. Дербито между двата тима е в последния кръг за календарната година във вторник (22 декември) в Хасково, а в същия ден Септември ще гони победа над НСА.

Биляна Степанович направи дабъл дабъл за успеха с 24 точки и 12 борби, а по 14 точки имаха Вили Крачолова (9 борби и 6 асистенции), Радостина Димитрова и Деляна Коева.

За гостите с 11 точки и 5 борби приключи Маргарита Чипова, а 10 точки вкара Ивона Илиева.

Берое Стара Загора победи НСА без особени проблеми като гост със 76:46. С победата Берое си върна положителния баланс победи-загуби и вече е с 5-4, а НСА продължава да е единственият тим без победа до момента с 0-9. В следващия кръг старозагорки посрещат Нефтохимик 2010, а НСА гостува на Септември 97.

Всички баскетболистки на победителките влязоха в игра и с изключение на една вкараха точки. Най-резултатна с 21 беше Мария Цанкова, а 15 записа Ивелина Вранчева.

За НСА с 16 точки и 9 борби се отчете Мирена Денчева, а 11 регистрира Мария Светославова.

Баскетболистките на Монтана спечелиха гостуването си край южното ни черноморие.
В среща от X кръг на шампионата на елитната ни група при жените възпитаничките на треньора Стефан Михайлов се наложиха със 77:73 (33:41) като гости на Нефтохимик (Бургас).

Домакините започнаха по-добре мача и се оттеглиха на почивка при резултат 41:33. Монтанчанки обаче коригираха неточностите в играта си през второто полувреме и стигнаха до обрат. Особено убедителни гостите бяха в заключителната последна част, която затвориха категорично с 27:17.

Американката Келиндра Закъри отново бе на ниво и завърши с дабъл-дабъл 26 точки и 12 борби. Капитанката на Монтана Шарел Алън добави 17 точки за успеха на отбора си. За Нефтохимик Тамара Баич се отличи със 17 т.

ЛеБрон Джеймс и синът му заедно в игра за ЛА Лейкърс

Те станаха първите баща и син, играещи едновременно

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)