3. Дунав 8806 (Русе) се класира за полуфиналните плейофи

Дунав 8806 (Русе) се класира за полуфиналните плейофи

Възпитаничките на Георги Божков победиха като гост Септември 97 (София) с 81:64

Шампионът Дунав 8806 (Русе) се класира за полуфиналните плейофи на женското баскетболно първенство на България. Възпитаничките на Георги Божков победиха като гост Септември 97 (София) с 81:64 (19:17, 17:16, 24:12, 21:19) точки и спечелиха серията от четвъртфиналите с 2:0 успеха. Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, след което русенки имаха аванс от 36:33. Шампионките решиха мача със серия от 20:4 в третата част, след която поведоха със 17 точки - 56:39.

За победителките играха само шест баскетболистки, а срещата пропуснаха Цветомира Шаренкапова и Виолина Кочева. Най-полезна за Дунав 8806 беше Биляна Степанович с 23 точки и 10 борби. Зорница Костова наниза 19 точки, Деляна Коева отбеляза 15 точки, а с 10 точки и 7 борби завърши Маргарита Илиева. За Септември 97 се отличи Камелия Андонова с 23 точки. Ивона Илиева добави 19 точки, 7 борби и 7 асистенции. На полуфиналите Дунав 8806 ще срещне носителя на Купата на България Монтана 2003.

Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)