3. Дунав Еконт поведе с 1-0 на Лукойл Нефтохимик във финалната серия на шампионата при жените

Дунав Еконт поведе с 1-0 на Лукойл Нефтохимик във финалната серия на шампионата при жените след като постигна труден успех с 83-75 в мач номер 1. В мач за бронза Берое 07 не успя да измъкне срещата в Монтана с местния тим след като водеше в резултата през по-голямата част и напълно заслужаваше победата.

Дунав Еконт поведе с 1-0 на Лукойл Нефтохимик във финалната серия на шампионата при жените след като постигна труден успех с 83-75 в мач номер 1. Пред пълни трибуни в русенската зала „Дунав” домакните губеха през по-голямата част от срещата, но в последните минути все пак успяха да обърнат мача и да запазят домакинското си предимство в нея.

Най-резултатна за Дунав в тази среща бе Наталия Топалова с 22 точки, а освен това тя добави 6 овладени и също толкова отнети топки. Бортелова се отчете с 20 точки (3 тройки), повечето от които в много решаващи моменти от срещата. Много силен мач и за Даниела Петева – 17 точки, 4 борби и 2 асистенции. За Лукойл Нефтохимик страхотно игра Олена Самбурска с 26 точки (2 тройки), а Джурич добави 15 точки и подаде 8 асистенции. Кръчър влезе като резерва и вкара 16 точки и хвана 8 борби.

Втората среща от серията е утре вечер, отново от 18.00 часа в зала „Дунав” в Русе. След това серията се мести в Бургас за мач номер 3 и евентуално 4 в понеделник и вторник иданата седмица.

В мач за бронза Берое 07 не успя да измъкне срещата в Монтана с местния тим след като водеше в резултата през по-голямата част и напълно заслужаваше победата. На няколо пъти старозагорският тим имаше преднина от 13 точки в мача, но въпреки това малко не му достигна да стигне до крайния успех. Монтана 2003 спечели с 86-84 и вече е само на победа от бронзовите медали в тазгодипния шампионат на България при жените. Момичетата на Славко Димитров показаха невероятен процент от линията за наказателни удари и вкараха 33 от общо изпълнените 35 стрелби от тази позиция – 94.3 %.

За Монтана 2003 пет състезателки завършиха с двуцифрен точков актив, а най-добра в тази среща бе Ивелина Вранчева с 19 точки, 7 борби и 5 асистенции. Жанета Жельова добави 17, а с по 16 точки се отчетоха други две баскетболистки – Вера Перостийска и резервата Надежда Симеонова. Перостийска направи и 5 блока, а освен това хвана и 9 борби.

Всичките тези цифри на домакините от Монтана щяха да останат в сянка на Латаша Байърс, ако мачът не свърши така щастливо за тях. Американката вкара рекордните си по принцип в българския шампионат 36 точки и добави 12 борби за 35 минути игра.

Втората среща от тази серия за 3/4 място е в събота в Стара Загора, а победа на Берое 07 ще я върне отново в Монтана в понеделник вечер за решителен мач номер 3.