3. Дунав победи Берое със 79:63 (СНИМКИ)

Дунав победи Берое със 79:63 (СНИМКИ)

С най-много точки за дунавки завърши Кристина Сантяго - 21, а Аманда Джонсън отбеляза 20

Шампионът Дунав 8806 победи Берое (Стара Загора) със 79:63 (26:17, 21:23, 9:8, 23:15) в мач от шестия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) за жени, игран в зала "Дунав" в Русе.

Георги Божков избра първи за русенски да играят Зорница Костова, Цветомира Шаренкапова, Аманда Джонсън, Кристина Сантяго и Мерике Андерсон.

Отборът на Албена Бачкова започна в състав Мариета Кърчовска, Радостина Димитрова, Диляна Коева, Ралица Нанева и Биляна Савич.
В началото мачът беше много оспорван, като първите пет минути играта вървеше кош за кош. Русенки обаче успяха да вземат преднина и в края на частта водеха с 9 точки разлика - 26:17.

През втората четвърт старозагорки се опитаха да намалят разликата в резултата, но успяха да отбележат само 23 точки - с две повече от русенки.

През третата част двата отбора отбелязаха едва 17 точки и тя завърши при резултат 56:48 в полза за русенския тим.
Решаваща беше последната четвърт, като шест минути преди края Дунав водеше с 12 точки разлика - 62:50.

До края на мача момичетата на Георги Божков успяха да увеличат преднината си на 16 точки - 79:63.

С най-много точки за дунавки завърши Кристина Сантяго - 21, а Аманда Джонсън отбеляза 20 точки.  От Берое най-резултатни бяха Радостина Димитрова и Биляна Савич, които записаха по 16 точки, а Ралица Нанева добави 10 точки.