3. Дунав размаза Берое с 55 точки разлика и поведе с 2:0 в серията

Дунав размаза Берое с 55 точки разлика и поведе с 2:0 в серията

Дамският баскетболен Дунав Еконт постигна изключително важна победа в борбата си за участие във финалните плейофи в НБЛ, след като размаза състава на Берое 07 с 95:40

Дамският баскетболен Дунав Еконт постигна изключително важна победа в борбата си за участие във финалните плейофи в НБЛ, след като размаза състава на Берое 07 с 95:40. Срещата се игра в Русе и след успеха Дунав е само на победа от финала, тъй като вече води с 2:0 победи в полуфиналната серия. Третият двубой между двата тима е на 26-и април в Стара Загора.

Двубоят започна с видимо надмощие на русенки, които набързо поведоха със 7:0, а в края на първата четвърт вече имаха преднина от 24:7. И втората четвърт започна със силна серия за русенки. Домакините вкараха първите 10 точки и преднината им стана внушителна. До края на полувремето Дунав продължи да натиска и се оттегли на почивка при смразяващото 49:19 в своя полза.

След паузата двата отбора си размениха по два коша, но след това домакините отново вдигнаха оборотите и разликата пак почна да расте. В крайна сметка русенки затвориха третата част при 70:30 в своя полза. Въпреки убийствената си преднина домакините не си и помислиха за почивка в последната част. Те съвсем не намалиха темпото, а дори напротив. Продължиха със същата игра и разликата стигна до цели 58 точки малко преди края. Все пак последния кош бе за гостите и в крайна сметка Дунав спечели с 55 точки мача.

За победителките 3 състезателки завършиха с по 14 точки – Даниела Бъргин, Наталия Ануфриенка и Наталия Топалова, а за старозагорки най-резултатна бе Ралица Нанева, която се отчете с 15 точки.