3. Две от две за Лукойл срещу Рилски спортист

Две от две за Лукойл срещу Рилски спортист

Студентите поведоха с 2-0 победи след 85:71

Защитаващият титлата си отбор на Лукойл Академик победи Рилски спортист (Самоков) с 85:71 точки и поведе с 2:0 успеха в полуфиналната серия от плейофите на Националната баскетболна лига за мъже. Играе се до три победи, а третата среща е на 11 май в Самоков. Играчите на Тони Дечев са само на една победа от класиране на финал в НБЛ за 15-и пореден път. Домакините водеха в резултата през целия мач и закономерно стигнаха до крайния успех. Баскетболистите на Лукойл Академик стартираха със серия от 16:5 и запазиха аванса си от 11 точки след първите 10 минути - 28:17.

"Студентите" продължиха да доминират и след кош на Павлин Иванов взеха аванс от 42:22 5:12 минути преди почивката. Резултатът на полувремето беше 50:40. В третата част шампионите запазиха преднина от около 15 точки. В последните 10 минути след тройка на Николай Стоянов гостите намалиха пасива си на 69:78, но в следващата атака Желко Шакич беше точен от далечна дистанция за Лукойл за 81:69.

До края домакините нямаха проблеми и спечелиха с 85:71. Желко Шакич се отличи с "дабъл-дабъл" за победителите - 17 точки и 12 борби. С 12 точки и 11 борби завърши Филип Барович. За Рилски спортист най-резултатен беше Николай Стоянов с 16 точки, а 14 точки и 5 борби добави Тристан Кери.

Втора среща от полуфиналните плейофи на Националната баскетболна лига за мъже (играе се до три победи от пет мача):
Лукойл Академик - Рилски спортист (Самоков) - 85:71 (28:17, 22:23, 22:17, 13:14) *
Лукойл Академик води в серията с 2:0 победи.

Третата среща е 11 май от 18.30 часа в Самоков.

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)