3. Дюрант и Джеймс записаха по 38 точки

Дюрант и Джеймс записаха по 38 точки

Сензацията на сезона - скромният отбор на Клипърс, победи със 108:100 Сакраменто

Уникалните 38 точки вкара Кевин Дюрант в мача на Оклахома с Орландо, който гостите спечелиха със 105:102. Двата отбора са сред лидерите в своите дивизии и мачът по между им беше определен като дербито на деня.

18 от точките Дюрант вкара в четвъртата част, а Ръсел Уестбрук се включи с 29 точки и 10 борби. Оклахома записва седма поредна победа и с баланс 29 победи и 7 поражения, води еднолично и в Лигата, и в Западната конференция.

Орландо претърпя 14-та загуба в 37 мача и се нарежда на втора позиция в Югоизточната дивизия. Домакинитe от Меджик имаха шанса да стигнат до равенство и продължения, но опитът за тройка на Джейсън Ричардсън не успя. Иначе Дуайт Хауърд вкара 33 точки за Орландо, както и взе 9 борби.

Соченият за фаворит за титлата отбор на Маями се справи с Портландпри гостуването си там със 107:93. ЛеБрон Джеймс също както и Дюрант, вкара 38 точки и взе 11 борби. Горещите от Маями пък вече имат серия от 9 поредни победи.

Дуейн Уейд добави 33 точки и 10 борби, а след 35 мача те имат 28 победи и 7 загуби. Това е най-успешният старт за Маями в клубната история. Третият от звездите на тима - Крис Бош, не игра заради смърт в семейството и ръководството му даде четири дни почивка. Така той пропусна и петъчната среща с Юта, а също така не се знае дали ще пристигне в отбора и за дербито с Лейкърс в неделя.

Сензацията на сезона - скромният отбор на Клипърс, победи със 108:100 Сакраменто. По-малкият отбор от Лос Анджелис води в Тихоокеанската дивизия с 21 победи и 12 поражения, а Сакраменто е предпоследен на Запад. Крис Пол вкара 22 точки и подаде 9 асистенции за победителите, а Блейк Грифин добави 14 точки и 9 борби.

Финикс се наложи над Минесота със 104:95 в мач между два от слабите отбори в Западната конференция. Грант Хил заби 20 точки за победителите, което е негов лиочен рекорд, а 15 от тях дойдоха във второто полувреме. Стив Неш реализира 13 за Слънцата, както и подаде 17 асистенции - рекорд за него през този сезон.