3. Дюрант наниза 33 т. за седма поредна победа на Голдън Стейт (ВИДЕО)

Дюрант наниза 33 т. за седма поредна победа на Голдън Стейт (ВИДЕО)

Лос Анджелис Клипърс остана начело в НБА след победа срещу Чикаго

Кевин Дюрант отбеляза 33 точки, а Клей Томпсън вкара 25 само през второто полувреме при победа на Голдън Стейт със 124:121 срещу Милуоки в мач от редовния сезон на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Вицешампионите спечелиха за седми път поред и продължават да изостават с една победа от отбора на Лос Анджелис Клипърс, който надви Чикаго със 102:95.

Уориърс водеха с 14 точки в последната четвъртина, преди обаче Джабари Паркър и Янис Антетокумпо да изведат Бъкс до серия от 13:4. След като намалиха изоставането си на 120:122, домакините от Милуоки не успяха до довършат обрата, като голяма заслуга за това имаше и брилянтната работа в защита на Дреймънд Грийн. Той пресече пас към Антетокумпо 10 секунди преди края, а Бъкс извършиха моментално нарушение срещу Клей Томпсън и той вкара двете свободни хвърляния.

Антетокумпо завърши мача с 30 точки, а Паркър добави 28. Голдън Стейт, който загуби в Милуоки миналата година, вече е с баланс от 11 победи и две поражения, докато с 12/2 лидер в Тихоокеанската дивизия е Лос Анджелис Клипърс. Блейк Грифин отбеляза 26 точки и спечели 13 борби за успеха срещу Чикаго, а Крис Пол добави 19 пункта. С това беше сложен и край на победната серия на Булс. Шарлът пропусна възможност да се изравни с Атланта на върха в Югоизточната дивизия, след като загуби със 116:121 след продължение срещу Ню Орлиънс. Антъни Дейвис отбеляза 38 точки и спечели 16 борби за Пеликънс, а Джру Холидей завърши мача с 22 точки и девет асистенции. Кемба Уолкър беше най-резултатен за Шарлът с 25 точки.

Първенство на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА), мачове от редовния сезон:
Хюстън - Юта 111:102
Ню Орлиънс - Шарлът 121:116 след продължение
Вашингтон - Маями 111:114
Орландо - Далас 95:87
Детройт - Бостън 92:94
Филаделфия - Финикс 120:105
Мемфис - Минесота 93:71
Милуоки - Голдън Стейт 121:124