3. Джими Бътлър вкара страхотните 53 точки за победата на Чикаго над Филаделфия (ВИДЕО)

37-а поредна домакинска победа за Голдън Стейт

Звездата на Чикаго Булс Джими Бътлър отбеляза невероятните 53 точки за победата на "биковете" над Филаделфия Севънти Сиксърс със 115:111 като гости след продължение. Домакините в хода на втората четвърт водеха с 24 точки, но в заключителната част Чикаго успя да доведе нещата до допълнително време.

Филаделфия и в продължението бе близо до победата, но при резултат 108:104 Булс вкараха девет поредни точки, което им донесе успеха. Бътлър завърши с 53 точки и 10 борби и стана третият играч в историята, вкарал повече от 50 т. в гостуване на Сиксърс. Досега това бяха правили само две легенди в НБА - Уилт Чембърлейн и Майкъл Джордан. 201-сантиметровият баскетболист също така е вторият играч на Чикаго през последните 30 години, който реализира в официален мач 50 точки, 10 борби и 5 асистенции. Първият естествено е Джордан.

В друг двубой от НБА Голдън Стейт Уориърс записа 37-а поредна победа у дома след 116:98 над Лос Анджелис Лейкърс. Гостите оказваха достойна съпротива на действащия шампион през първите две части, но след почивката "воините" се разиграха и спечелиха мача с разлика +18. Стеф Къри допринесе за победата с 26 точки, като за осми път този сезон вкара 8 тройки.

Сан Антонио Спърс се наложи над Кливланд Кавалиърс с 99:95 на свой терен и закръгли на десет поредните си победи в първенството.