3. Една победа дели Дунав 8806 от шампионския финал

Една победа дели Дунав 8806 от шампионския финал

Момичетата на Георги Божков записаха втора домакинска победа в Русе над Хасково

Баскетболистките на Дунав 8806 записаха втора домакинска победа в Русе над отбора на Хасково 2012 в полуфиналната серия на плейофите в шампионата на НБЛ, предаде БГНЕС.

Момичетата на Георги Божков надделяха над гостенките с 68:57 в много оспорван мач. Началото не потръгна добре за русенския тим, тъй като баскетболистките от Хасково поведоха напред в резултата и натрупаха бързо разлика от 10 точки в своя полза. Бахамката Уолтия Рол откри резултата за 2:0 за гостите, а първата четвърт завърши при 22:13 за тима, воден от Елена Станкова.

През втората четвърт дунавки показаха далеч по-добра концентрация и постепенно стопиха разликата. Тройка на Радостина Димитрова пък направи обрата за 29:27 за шампионките 4 минути преди края на полувремето и първата част завърши при 39:34 за Дунав 8806.

Малко след подновяването на играта хасковки успяха отново да дръпнат с 1 точка аванс за 40:39 в своя полза, но русенки бързо възстановиха преднината си и третата четвърт приключи при 55:45. Въпреки опитите на гостенките да обърнат мача това не стана и с по-добрата си игра Дунав 8896 спечели и втората среща.

Най-резултатна в мача бе Радостина Димитрова от домакините, която записа 23 точки. Американката Кристина Сантяго направи дабъл-дабъл с 14 точки и 12 борби. От Хасково най-много точки за своя отбор вкара Корин Адамс – 17.

Третият мач от серията е на 14 април, понеделник, от 18 ч. в хасковската зала "Дружба". Ако го спечелят, дунавки отиват на финал, за да защитават шампионската си титла.

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)