3. "Езерняците" нанесоха 12-а поредна загуба на Мемфис в НБА

"Езерняците" нанесоха 12-а поредна загуба на Мемфис в НБА

Вицешампионът в НБА Лос Анджелис Лейкърс се разправи по категоричен начин с Мемфис Гризлис през второто полувреме, нанасяйки му 12-а поредна загуба - 115:98

"Езерняците" започнаха отпуснато и губеха с 55:61 на почивката, но бяха с класа над противника в оставащото време. Лидерите на тима за пореден път бяха Коби Брайънт и Пау Гасол, завършвайки съответно с 25 и 24 точки.

Победата обаче се оказа пирова за гостите, тъй като центърът им Андрю Бинъм контузи крака си през първата част и трябваше да напусне игрището, като засега не се знае колко време ще бъде извън строя.

Иначе Руди Гей вкара 23 точки за "гризлитата", чиито зъби са твърде притъпени този сезон. Мемфис записа поражения в 20 от последните си 22 мача, докато Лейкърс продължава да бъде тимът с най-добри показатели през редовния сезон, заедно с Бостън Селтикс и Кливланд Кавалиърс.