3. "Езерняците" с 3-и пореден успех

"Езерняците" с 3-и пореден успех

Вижте резултатите в НБА от мачовете тази нощ

Лос Анджелис Лейкърс записа трета поредна победа в НБА, след като се наложи над гостуващия Ню Орлиънс със 111:106 точки. Коби Брайънт завърши с 14 точки и 11 асистенции, а Дуайт Хауърд реализира 24 точки за "езерняците", които водеха с 98:80 точки в средата на последната четвърт. Гостите отвърнаха със серия от 16:2. Две минути преди сирената домакините имаха аванс от само точка - 102:101, но последваха кош на Ърл Кларк и тройка на Стив Неш.

Кларк приключи мача с "дабъл-дабъл" - 20 точки и 12 борби. Ерик Гордън бе най-полезен за Ню Орлиънс с 25 точки, Грейвис Васкес добави 15 точки и 15 асистенции. За Лейкърс това бе девета поредна победа над Ню Орлиънс.

ЛаМаркъс Олдридж вкара кош със сирената, с който донесе победата на Портлънд над Далас със 106:104 точки. Домакините успяха да преодолеят пасив от 21 точки в третата четвърт, за да стигнат до успеха. Олдридж завърши с 29 точки и 13 борби, а Джей Джей Хиксън записа 26 точки и 15 борби. За тима на Далас се отличи Дирк Новицки с 26 точки.

Милуоки спечели гостуването си на Детройт със 117:90 точки, след като Брендън Дженкинс вкара 20 от своите 30 точки през третата част. Андре Друмънд направи "дабъл-дабъл" - 18 точки и 18 борби за Детройт.

Клей Томпсън записа рекордните за кариерата си 32 точки при успяха на Голдън Стейт като гост на Кливлънд със 108:95 точки. За "кавалерите" Тристан Томпсън се отличи с 18 точки и 11 борби.