3. Феноменален Рилски сломи Пея и е на финал в Балканската лига

Феноменален Рилски сломи Пея и е на финал в Балканската лига

Българският тим громи с 82:66 в Косово

След като стъпи на криво в София, баскетболния Рилски Спортист поправи тази грешка с брилянтен мач в Косово и победи Пея с 82:66, като по този начин се класира за финала на Балканската лига.

Самият мач започна колебливо за българският тим и косоварите вкараха два бързи коша, но след това имаше битка за всяка топка и за всеки метър на игрището.

Ракочевич загатна за класата си с два бързи коша от "боята", а Златин Геориев и Норфлийт започнаха обстрелването на чуждият кош от зоната на трите точки успешно.

Така Рилецо поведе с три точки след 10 минути игра!

Първата атака за втората четвърт бе успешна за нашите, след добавка на Гуджино, но две нападения на Уайз доведоха нещата до 21:21.

Последваха смени в двата отбора, които освежиха играта, а резултатът вървеше точка за точка.

В края на полувремето обаче нашите момчета бяха по-съобразителни и направиха разлика до 40:35.

След почивката дойдоха изключително силните минути за нападението на българския отбор и смело може да се каже, че в тази част тимът спечели мача.

Така, след 30 минути игра, резултатът бе 66:51.

В последната част Рилецо покачи на 24 точки разлика в един момент и домакините не можаха да направят нищо, за да успят да стопят пасива си.

Така Рилски Спортист чака другия финалист от двойката Сигал – Кожув, чиито втори мач е в сряда вечер.

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже