3. Филаделфия изравни серията на Бостън

Филаделфия изравни серията на Бостън

Лейкърс с първи успех срещу Оклахома в полуфинала на Запад в НБА

Филаделфия спечели с 92:83 срещу Бостън и изравни полуфиналната серия в Източната конференция на 2-2 победи. Домакините от 76-ърс отстъпваха с 0:14 в първата четвърт на мача, но заличиха този дефицит. Андре Игуадала вкара пет поредни точки за равенството 83:83, а Джоди Мийкс довърши гостите от Селтикс с четири поредни успешни наказателни удара. Селтикс пък не успяха да вкарат нито един кош в последните 98 секунди на мача.

"Нашите момчета наистина бяха невероятни. Те започнаха неуверено и допуснаха разликата да набъбне бързо, но след това с воля натискаха, натискаха и пак натискаха", заяви доволният треньор на победителите Дъг Колинс.

Игуадала и Ивън Търнър вкараха по 16 точки за Филаделфия. Лу Уилямс започна като резерва, но в крайна сметка приключи с 15 точки и 8 асистенции, включително и пас към Игуадала за тройка в заключителните секунди. За Бостън, който е домакин на мач номер 5 в понеделник, Пол Пиърс завърши с 24 точки, но другата звезда Кевин Гарнет реализира едва 9. Бостън започна много добре мача и водеше до почивката с 45:31, но авансът им беше скъсен още до края на третата част, спечелена от домакините с 28:17.

"Ние загубихме мача и физически, и психически, съжаляваше след края треньорът им Док Ривърс.

Лейкърс пък спечели първа победа в полуфинала с Оклахома, като се възползва от домакинското си предимство и би с 99:96. Кобе Брайънт не можеше да си позволи да бъде пасивен във втори пореден мач и този път наниза 36 точки, включително последните 10 за отбора си. Брайънт имаше успеваемост от игрови ситуации 9 от 25 опита, а сега той и съотборниците му имат шанс да изравнят серията тази вечер, отново като домакини.

За гостите от Оклахома Сити Кевин Гарнет вкара 31 точки, но пропусна много от зоната за трите точки. Ръсел Уестбрук и Джеймс Хардън вкараха по 21 за Тъндър. Домакините обаче смазаха противника си не толкова със защита или стерлба от игрови ситуации, колкото направиха невероятен процент от наказателната линия. Те вкараха 41 от 42 опита и регистрираха второто най-добро постижение в историята на плейофите при минимум 30 наказателни удара. Решителният момент в мача беше минута и 56 секунди преди сирената, когато с 6 последователни точки Лейкърс обърна развоя на срещата до 93:92.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), плейофи- втори кръг: