3. Филаделфия победи Чикаго

Филаделфия победи Чикаго

Джру Холидей отбеляза 26 точки, а Лу Уилямс добави 20

Джру Холидей отбеляза 26 точки, а Лу Уилямс добави 20 точки при победата на Филаделфия със 109:92 точки над Чикаго в мач от първия кръг в плейофите на Националната баскетболна лига (НБА).

Резултатът в серията е равен - 1:1 победи, като се играе до четири победи от седем мача. Мач номер 3 е в петък във Филаделфия. За "биковете" поради контузия не игра Дерик Роуз.

За Чикаго Йоаким Ноа бе най-полезен с 21 точки и 8 борби. Роуз пропусна 27 мача по време на редовния сезон заради различни травми, а в негово отсъствие "биковете" имат 18 победи и 9 загуби.

В Атланта Пол Пиърс направи "дабъл-дабъл" - 36 точки и 14 борби за успеха на Бостън над домакините с 87:80 точки. Резултатът в серията е равен - 1:1 победи, а следващата среща е в Бостън в петък. Баскетболистите на Атланта водеха с 65:54 в края на третата  част, но допуснаха обрат.

Кевин Гарнет записа 15 точки и 12 борби за Бостън. За Атланта Джо Джонсън реализира 22 точки.

Кобе Брайънт отбеляза 38 точки при победата на Лос Анджелис Лейкърс над Денвър със 104:100 точки в Западната конференция. "Езерняците" водят в серията с 2:0 победи, а Денвър е домакин на следващия двубой в петък.

За Лейкърс Андрю Байнъм се отличи с 27 точки и 9 борби. Домакините поведеоха с 19 точки през третата част, но преднината им бе стопена само на четири точки три минути преди края.

Тай Лоусън вкара 25 точки за тима на Денвър, който губи девети пореден мач като гост в плейофите.